Woltlab Suite Kurulumu 2024 Güncel

 • Woltlab Suite Kurulumu 2024 Güncel

  Merhabalar, bugün sizlerle birlikte sıfırdan Woltlab forum kurulumunu göstereceğiz. Gösterdiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız durumunda, sorunsuz bir Woltlab Suite forum kurulumu olacaktır. Forum kurulumu sonrasında, yayınladığımız Türkçe dil paketini kurmayı unutmayınız.

  Woltlab Türkçe dil paketi

  IamROOT
  June 7, 2024 at 12:28 PM

  1- Woltlab dosyalarımızı indirelim

  Öncelikle dosyaları Woltlab internet sitesinden indirelim. Daha sonrasında hosting hizmeti aldığınız firmanın kontrol paneline erişim sağlayarak, dosyalarımızı web sitemizin ana dizinine yükleyelim.

  Dosyaları indirdiğimize göre, artık hosting hizmeti aldığınız firmanın kontrol paneline erişim sağlayıp 'dosya yöneticisi' veya 'ftp' üzerinden dosyalarımızı yükleyebiliriz. Bugün kü makalemizde plesk panel kullanacağımız için dosyalarımızı 'httpdocs' içerisine yükleyeceğiz. Ancak cPanel kullanıyorsanız dosyalarınızı 'dosya yöneticisi' üzerinden 'public_html' içerisine yüklemeniz gerekir.

  Dosyaları yükleyeceğimiz dizindeki mevcut dosyaları silebilirsiniz. Silmeniz bir sorun teşkil etmeyecektir ancak unutmayınız, sadece belirtilen dizindeki dosyaları siliniz.

  Dosyaları indirip yükledik. Artık dosyaları arşivden çıkarmamız gerekir, dosyanın üzerine tıklayarak arşivden çıkart yapabiliriz.

  Dosyaları çıkarttıktan sonra 'upload' klasörü dışındaki diğer tüm dosyaları silmemiz ve 'upload' klasörünün içerisindeki tüm dosyaları ana dizine taşımamız gerekir. İşlemleri başarıyla yaptığımızda, ana dizinde aşağıdaki dosyalar olması gerekir.

  Buraya kadar eksiksiz geldiyseniz, artık kuruluma geçebiliriz.

  2- Woltlab kurulumu nasıl yapılır?

  Dosyaları yükledikten sonra internet sitemize tarayıcı üzerinden giriş yapalım. Giriş yaptığınız da muhtemelen kurulum ekranı gelmeyecektir, bu nedenle siteadresiniz.com/test.php şeklinde giriş yapalım ve sistem gereksinimlerinin uyumluluğunu kontrol sağlayalım.

  Görüldüğü gibi sunucumuz Woltlab yazılımı ile uyumlu gözükmekte. Artık en aşağıda bulunan 'START INSTALLATION' butonundan kurulumu başlatabiliriz.

  İngilizce dilini seçerek ilerleyebilirsiniz, makalenin başında bahsettiğim gibi, kurulum sonrasında sizlerle paylaştığım Türkçe dil dosyasını yükleyebilirsiniz.

  Sonraki ekranda sözleşmeleri onaylamanız gerekecek, direkt onaylayıp ilerleyiniz. Daha sonrasında sizden database bilgilerinizi isteyecek, bunu da aynı şekilde hosting hizmeti aldığınız firma üzerinden oluşturmanız gerekir. Bu konuyla ilgili bilginiz bulunmuyorsa, yorumlarda bahsedebilirsiniz.

  Gördüğünüz gibi bilgileri doldurup, ilerleyelim. Bu adımı ilerlediğimizde kısa bir süre beklemeniz gerekir, arka planda gerekli kurulumları Woltlab yapmakta. Bu adım tamamlandıktan sonra, bizlere admin bilgileri oluşturmamız için ekran gelecektir.

  Ve artık kurulumun son adımına geldik, bizlerden admin bilgileri yani yönetici bilgileri istemekte. Bu bilgileri doldurup ilerleyelim.

  Artık forum kurulumu tamamlandı, şimdiki son aşama Woltlab lisans anahtarlarınızı girmeniz gerekir. Bunun için Woltlab adresinden lisans kodlarınızı temin etmeniz gerekli. Lisans kodlarınızı girdiğiniz andan itibaren forumu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!