Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi ve DLSS Desteği

 • Herkese Selam Değerli Üyelerimiz.

  beklenen Nintendo Switch 2'nin özellikleri ve çıkış tarihi ortaya çıktı. Nintendo Switch'in esnek tasarımı, hem taşınabilir bir oyun konsolu olarak hem de TV'ye bağlanabilen bir sistem olarak geniş bir hayran kitlesi kazandı. 2017'de piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcılar yeni bir modelle heyecanla bekliyorlardı.

  Nintendo, halefinin duyurusuna yakın olduğunu belirtti ve şimdi Nintendo Switch 2'nin teknik detaylarını ve çıkış tarihini paylaşıyor. İlk sızıntılar, popüler bir Nintendo forumu olan Famiboards'dan geliyor ve bir kullanıcının Nintendo, NVIDIA ve diğer şirketler arasındaki sevkiyat ve gümrük verilerini incelediğini iddia ediyor.

  Bu sızıntılara göre, Nintendo Switch 2, 12 GB RAM'e sahip olacak ve iki adet 6 GB'lık modülden oluşacak. LPDDR5 veya LPDDR5X bellek türü henüz net değil, ancak bu, mevcut Switch'e kıyasla önemli bir iyileştirme sunacak. Ayrıca, 256GB UFS 3.1 dahili depolama alanıyla donatılacak olan Switch 2, depolama alanı açısından da büyük bir yükseltme sunacak. Yeni konsolun, hem fiziksel hem de dijital oyunlar için birinci nesil Switch oyunlarıyla geriye dönük uyumluluğu koruyacağı belirtiliyor.

  Bununla birlikte, Nintendo Switch 2'nin yeni bir kartuş formatı sunacağı iddia ediliyor, ancak uyumluluk sorunları beklenmiyor. Ayrıca, yeni konsolun dock'unun USB-C üzerinden 4K çözünürlüklü çıkışı desteklemesi ve hatta DLSS (Derin Öğrenme Süper Örnekleme) desteği sağlaması bekleniyor. Switch 2'nin Nvidia yongalarını kullanmaya devam edeceği ve AMD'ye geçiş yapılmayacağı da söylentiler arasında.

  Nintendo Switch 2'nin Mart 2025'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!