YouTube reklam engelleyici kullananlar, YouTube'un yavaşladığından şikayet ediyorlar.

 • YouTube reklam engelleyici kullananlar, YouTube'un yavaşladığından şikayet ediyorlar


  YouTube reklam engelleyici kullananlar, YouTube'un yavaşladığından şikayet ediyorlar. Videoların yüklenmediği, görsellerin ve yorumların açılmadığı birçok kullanıcı tarafından rapor ediliyor. Peki, neden?

  YouTube Premium abonelik hizmetinin başlamasından sonra, reklam engelleyicilerle ilgili sert adımlar atılmaya başlandı. Platform, daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflerken içerik üreticilerin gelir elde etmesini sağlamayı amaçlıyor.

  YouTube'da reklamları istemeyen kullanıcılar için zaten Premium abonelik sistemi bulunuyor. Ancak, bazı kullanıcılar abonelik sistemini kullanmak istemiyor ve aynı zamanda reklamlardan da kurtulmak istiyorlar.

  YouTube, reklam engelleme konusunda kullanıcıları uyarmaya başladı. Üç kez uyarı alan bir kullanıcı artık YouTube üzerinden reklam engelleyicisini kapatmadan video izleyemiyor. Ancak bu çözüm, kullanıcıların tepkisini çekti ve kaldırıldı.

  YouTube, reklam engelleyicilerin kullanımını azaltmak için siteyi yavaşlatma yoluna gitti. Ancak YouTube, bunun yapıldığını reddediyor ve yavaşlığın güncellemelerden kaynaklandığını belirtiyor.

  Kullanıcılar, bu açıklamalara pek inanmıyor ve reklam engelleyicilerin kapatılması durumunda sitenin eski haline döneceğini düşünüyorlar.

  YouTube'dan reklamlardan kurtulmanın tek yolu Premium aboneliği almak. Ancak, reklam engelleyicilerle yaşanan sorunları önlemek için Premium abonesi olduktan sonra reklam engelleme eklentilerini devre dışı bırakmak önemli.

  Güncel olarak YouTube için çalışan reklam engelleyiciler her geçen gün etkinliğini kaybediyor. Ancak, Brave Tarayıcı gibi bazı tarayıcılar hala etkili bir şekilde reklam engelleyebiliyor.

Participate now!

Don't have an account yet? Become an active member of our community and discover interesting topics related to games and software! Sign up and participate in discussions, share your experiences and make new friends. We are sure that everyone can find a place for themselves in our community. Come and join us on a fun and informative journey!