Bilgisayarınızdaki CPU/GPU sıcaklığını ölçmek

 • Bilgisayarınızdaki CPU/GPU sıcaklığını ölçmek

  Bilgisayarınızdaki CPU/GPU sıcaklığını ölçmek oldukça basittir. Bu işlem için gereken adımlar oldukça basittir ve aşağıda açıklanmıştır.


  Core Temp

  Core Temp: Bu program, CPU'nun anlık sıcaklık değerini, minimum ve maksimum sıcaklık değerlerini gösterir. Programın kurulumu oldukça basittir. İlgili programı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ardından kurulum adımlarını takip ederek programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

  Core Temp İndirme Linki: Please login to see this link.


  Speccy

  Speccy: Core Temp'e alternatif olarak, Speccy programı sisteminizdeki CPU ve GPU gibi bileşenlerin sıcaklığını gösteren detaylı bir seçenektir. Speccy'i indirmek için internet tarayıcınızda basit bir arama yapmanız yeterlidir. Programın kurulumu da oldukça basittir. İndirdikten sonra "Install" düğmesine tıklamanız yeterlidir. Ardından "Run Speccy" düğmesine tıklayarak programı başlatabilirsiniz. Speccy Program Tanıtımı: Speccy'nin arayüzü daha detaylıdır. İlk ekranda, CPU altında işlemci sıcaklığınızı, Graphics altında ise ekran kartı sıcaklığınızı görebilirsiniz. Bu şekilde bilgisayarınızın sıcaklık değerlerini kolayca izleyebilirsiniz.

  Speecy İndirme Linki: Please login to see this link.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!