Windows 11'e Yeni Bir Oyun Deneyimi Sunacak Yapay Zeka Destekli Özellik

 • Windows 11'e Yeni Bir Oyun Deneyimi Sunacak Yapay Zeka Destekli Özellik

  Microsoft, Windows 11 için yeni bir yapay zeka destekli özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, NVIDIA'nın DLSS özelliğine oldukça benzer nitelikte olacak. Peki, bu özellik kullanıcılara neler sunacak?

  Yapay zekanın etkin kullanımıyla birlikte teknoloji şirketleri, ürün ve hizmetlerinde yapay zekayı benimsemeye başladılar. Son olarak Güney Koreli teknoloji devi Samsung, "Galaxy AI" teknolojileriyle yapay zekayı hayatımıza dahil etti. Microsoft da bu trende katılarak, özellikle Windows 11 için yapay zeka destekli yenilikler geliştirdi.

  Son haberlere göre, Microsoft'un yine Windows 11 için dikkat çekici bir yapay zeka özelliği üzerinde çalıştığı görülüyor. Windows 11'in son test sürümünde ortaya çıkan bu yeni özellik, "Automatic Super Resolution" adını taşıyor ve NVIDIA'nın DLSS teknolojisine oldukça benzemekte. Peki, Windows 11'in test aşamasındaki bu yeni özelliği, kullanıcılara ne sunacak?

  "Automatic Super Resolution", Ekran Ayarları içerisinde bulunacak.

  Ekran ayarları bölümüne eklenecek olan "Automatic Super Resolution" özelliği, desteklenen oyunlar için yapay zeka kullanarak görüntünün daha ayrıntılı olması için çözünürlüğü artıracak. Ancak Microsoft, bu özellikle ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, özelliğin hangi oyunlarda kullanılabileceği ve tam olarak neler sunacağı henüz belirsiz. Ayrıca, bu özellikten faydalanmak için gerekli donanım gereksinimleri de belirlenmemiş durumda.

  Ayrıca, Windows 11'e eklenen bir diğer özellik de görsel anlamda bir fark yaratacak gibi görünüyor. "Geliştirilmiş Renk Yönetimi" olarak adlandırılan bu özellik, HDR destekli OLED ekranlar için büyük önem taşıyacak. Bu özellik sayesinde monitör sahipleri, özel renk profilleri oluşturabilecekler ve bu profillerin yönetimi otomatik olarak gerçekleştirilecek. Ancak, bu özelliğin gerçekten nasıl bir fark yaratacağını görmek için yayımlanmasını ve test edilmesini beklememiz gerekecek.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!