Windows 10 Format Nasıl Atılır ?

• Windows 10 Format Nasıl Atılır?

Bugün size 3 farklı yöntemle format atmanın yolunu anlatacağım :)

1. USB Flashla Format Atma

• Adım 1: Windows 10 ISO dosyasını indirmek: İlk olarak Windows 10 ISO dosyasını indiriyoruz. Bu dosyaya Windows’un kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.
    • Adım 2: USB belleğin içini temizlemek: USB belleğinizi bilgisayarınıza takıp, biçimlendirme işlemi yapıyoruz. Dosya sistemi olarak "NTFS" seçeneğini tercih ediyoruz.

• Adım 3: ISO dosyasını USB'ye yazdırmak: USB belleğimizi temizledikten sonra Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazıyoruz. Bunun için indirdiğimiz kurulum dosyasını çalıştırıyoruz ve yönergeleri takip ediyoruz.

• Adım 4: Format İşlemini Başlatmak (BIOS’a giriş yapmak): Bilgisayarımızı kapatıp BIOS'a giriş yapıyoruz. USB belleği boot aygıtı olarak seçip, kaydedip çıkıyoruz. Ardından Windows kurulum işlemi başlıyor.

• Adım 5: Disk ve Windows’u yeniden kurmak: Dil ve klavye seçimlerini yaptıktan sonra disk tercihlerini yapıp, Windows kurulumunu tamamlıyoruz.

2. USB Olmadan Windows 10 Format Atma

• Windows 10 kurulum dosyasını indirip çalıştırıyoruz. Lisans sözleşmesini kabul edip, "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" butonunu seçip, kurulumu tamamlıyoruz.

3. Windows 10 için Sıfırlama Yapmak

• "Başlat" menüsünden "Ayarlar" sekmesine geçiyoruz. "Güncelleştirme ve Güvenlik" bölümünden "Kurtarma" sekmesine girip, "Bu bilgisayarı sıfırla" seçeneğini kullanarak sistemi sıfırlıyoruz.

Bu yöntemlerle Windows 10 format atma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başlamadan önce sisteminizin uyumlu olduğundan ve gerekli yedeklemeleri yaptığınızdan emin olun!

Şimdi katılın!

Henüz hesabınız yok mu? Topluluğumuzun aktif bir üyesi olun ve oyunlarla, yazılımlarla ilgili ilginç konuları keşfedin! Kaydolun ve tartışmalara katılın, deneyimlerinizi paylaşın ve yeni arkadaşlar edinin. Topluluğumuzda herkesin kendine göre bir yer bulabileceğinden eminiz. Hadi, gelin ve bizimle birlikte eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa çıkın!