WordPress Admin Şifresini Değiştirme

 • WordPress Admin Şifresini Nasıl Değiştirebiliriz?

  WordPress admin şifrenizi unuttuğunuzda, birden fazla yöntem ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Genelde en basit yöntem phpMyAdmin üzerinden sıfırlama işlemidir ancak bazı kullanıcılar hata yapmamak için phpMyAdmin yöntemini kullanmazlar. Bu sorunu yaşamamak için şifrenizi güvenilir bir yere kaydetmeniz gerekir. Bazen de kaydetmemiz halinde şifrelerimiz silinebilir. Bu durumda neler yapabiliriz, gelin birlikte bakalım :)

  Hosting kontrol paneli öğrenme

  Hosting hizmeti aldığınız firmadan, hizmeti satın alırken hangi kontrol paneli ile birlikte satın aldığınızı bilmeniz gerekiyor. Hizmet aldığınız firmanın kontrol paneli nedir? bilmiyorsanız birkaç yöntem ile öğrenebiliriz. Öncelikle tarayıcımızın üst kısımdaki arama kısmına sırasıyla aşağıdaki örnekte verdiğim gibi arama yaparak erişmeyi deneyelim;

  siteadresiniz.com:2087 - cPanel

  siteadresiniz.com:8443 - Plesk Panel

  siteadresiniz.com:8090 - CyberPanel

  siteadresiniz.com:2222 - DirectAdmin

  Genelde tüm firmalar yukarıdaki panelleri kullanır. VDS Hizmeti kullanıyorsanız, sunucunuza kurulan paneli hizmet aldığınız firmadan öğrenebilirsiniz. Diyelim ki, cPanel kontrol paneliniz mevcut erişim için siteadresiniz.com:2087 şeklinde erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayfaya eriştiğinizde sistem sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Bu bilgileri girmeniz gerekiyor, bu bilgiler hakkında bir fikriniz bulunmuyorsa hizmet aldığınız firmadan destek almanız gerekiyor.

  1- phpMyAdmin ile şifre sıfırlama

  cPanel kullandığımızı varsayalım ve cPanel kontrol paneline erişelim. Daha sonrasında sol üstteki arama kısmına 'phpMyAdmin' yazarak erişim sağlayalım.

  Daha sonrasında database tablomuzu seçelim. Genelde, tablolar wp_ ile başlar, bu tabloyu bulun. Bulduktan sonra arama kısmına 'users' yazınız, daha sonrasında çıkan sonuca basın.

  Sol başta 'düzenle' butonuna basarak seçim yapın. Sonrasında yeni bir şifre belirleyerek aşağıdaki görseldeki gibi seçenekleri doldurun ve en aşağıdan 'git' butonuna basın.

  İşlem bu kadar, phpMyAdmin kullanarak wordpress admin şifrenizi basit bir yöntem ile sıfırlayabilirsiniz.

  2- Dosya yöneticisi ile şifre sıfırlama

  Hizmet aldığınız firma sizlere phpMyAdmin erişimi vermiyorsa problem değil. FTP (FileZilla) programı ile yada kullandığınız kontrol panelinin ana sayfasındaki 'Dosya yöneticisi' ile şifre sıfırlayabilirsiniz. Bunun için sizlere bir adet php dosyası paylaşacağım. Bu dosyayı internet adresinde açtığınızda otomatik admin kullanıcısının şifresi sıfırlanacaktır.

  Ancak bu dosyayı yüklemeden önce düzenlememiz gerekiyor. Aşağıdaki kodlarda bulunan '// Düzenlemeniz gereken kısımlar;' bölümünü düzenleyiniz

  Code
  // Düzenlemeniz gereken kısımlar;
  $newusername = 'admin'; // Kullanıcı Adınız
  $newpassword = 'sifrenizjetto.net'; // Şifreniz
  $newemail = '[email protected]'; // Mail Adresiniz

  Daha sonrasında ( Login or Register to see the download link. ) adresine giriş yaparak şifrenizi sıfırlayabiliyorsunuz. Yalnız adminhesabiwp.php benim verdiğim bir örnek, sizler size ilettiğim kodu . PHP uzantılı olacak şekilde dilediğiniz isimle yükleyebilirsiniz.

  Paylaştığım dosya 'zip' uzantılıdır. Sizin dosya yöneticisine yüklemeniz gereken dosya, içerisindeki php dosyasıdır.

  İndirmek için tıklayınız; Login or Register to see the download link.

Participate now!

Don't have an account yet? Become an active member of our community and discover interesting topics related to games and software! Sign up and participate in discussions, share your experiences and make new friends. We are sure that everyone can find a place for themselves in our community. Come and join us on a fun and informative journey!