CloudFlare Sitenize Girişteki Gerçek IP Kayıtların Gösterme

 • Merhabalar,

  Bildiğiniz üzere web siteleriniz de CloudFlare kullandığınızda, CloudFlare gerçek ip kayıtlarını gizlemektedir. CloudFlare tarafını DNS only modunda kullanıyorsanız, işlem yapmanız gerekmiyor. Ancak Proxied modunda kullanım sağlıyorsanız, CloudFlare gerçek ip kayıtlarını gizleyecektir.

  Hosting hizmeti kullanıyorsanız, bu işlemi hosting hizmeti aldığınız firma tarafından yapılmasını talep etmeniz gerekir. Ancak kendi VDS/VPS hizmetinizi kullanıyorsanız, sunucunuzdaki kurulu olan kontrol paneline(Örn; Plesk, cPanel, CyberPanel) giriş yapmanız gerekir.  Diyelim ki, Plesk panel kullanmaktasınız. Tek yapmanız gereken; Plesk Panel >> Abonelikler >> Alanadınız.com >> Apache & nginx Ayarları >> Ek nginx direktifleri

  Yukarıdaki adımları takip ederek, aşağıdaki kodları eklemeniz gerekir.


  İşlem bu kadar basit, artık web sitenize giriş yapan tüm kullanıcıların gerçek ip adreslerini loglayabileceksiniz. Bugünkü konuda plesk panel üzerinden bilgi sağladık ancak aynı mantıkta cPanel için Apache direktifleri veya Litespeed direktiflerine eklemeler yapabilirsiniz. En azından yapamazsanız, yorumlarda belirterek yardım talep edebilirsiniz.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!