Valorant PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Hatası Çözümü

• Valorant PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Hatası Çözümü

Bu hata genelde vanguard yazılımından kaynaklanıyor. Ne kadar bilgisayarınıza format atsanız da, genelde bu hatadan kurtulamazsınız. Sürekli olarak oyun esnasında yada oyuna girerken PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA mavi ekran hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözerken kendi deneyimlerimi sizlere aktaracağım.

Bu sorun hakkında internet ortamında birden fazla çözüm önerileri mevcut ancak bazen bu öneriler işe yaramıyor. Yine de, bu önerileri sizler için paylaşacağım, belki bu öneriler sizin için çözüm olabilir :)

1- Vanguard'ı kaldırıp, tekrardan yüklemeniz gerekiyor.

Vanguard'ı kaldırmak için windows arama kısmına 'Denetim Masası' yazalım. Daha sonrasında 'Programlar > Program kaldır' seçenekleri ile ilerleyiniz. İlgili sayfada 'Riot Vanguard' olacak, bunu kaldırınız, kaldırdıktan sonra valorant'a tekrardan girmeye çalıştığınızda vanguard kendisini tekrardan indirecektir.

2- Ekran kartı güncellemeleri

Ekran kartınızın markasına göre güncelleme metotları değişmektedir. Şu anda piyasada bilinen ve en çok kullanan 2 adet marka var. İkisi içinde otomatik güncelleme adreslerini sizlerle paylaşıyorum;

1- Bu bağlantıyı görmek için lütfen giriş yapın.

2- Bu bağlantıyı görmek için lütfen giriş yapın.

3- Donanım kontrolü

Maalesef ki, yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde yaşadığınız sorunlar devam ediyorsa donanımlarınızdan kaynaklı olabilir. Masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız; RAM veya Disklerinizi değiştirip alternatif bir donanım ile test sağlamalısınız. Eğer ki, donanımlarınıza güveniyorsanız yada henüz bilgisayarı daha yeni satın aldıysanız son bir çözüm önerim olacaktır.

4- İşletim sistemi

Bilgisayarınızı kurarken kullandığınız USB aygıtını değiştirip, yeni bir USB aygıtı ile windowsu kurmanızı öneririm. Bazen eski ve ömrü bitmiş USB aygıtları ile windows kurarken eksik kurulum olabiliyor. Bu bizzat benim başıma geldi, bende bu sorunu USB aygıtını değişerek sorunu çözdüm. Windows 11 kurulumu yapıyorsanız, yeni USB ile birlikte windows 10 kurup denemelerinizi yapmanızı öneririm. Windows 11 için şu anda çok fazla bug/hata mevcut, bundan kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir.

Tüm çözümleri denediğiniz halde sorun çözülmediyse, riot tarafından yeni bir yama beklemeniz gerekiyor. Yeni yama ile birlikte bu sorun tamamen çözülmüş olacaktır. Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız, konu altında yorumlarınızı bekliyorum, birlikte sorunu çözelim :)

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!