Laptop ses geliyor ekran gelmiyor

 • Laptopunuzda ses geliyor ancak ekran gelmiyorsa bunun çözümü için bir kaç çözüm yolu bulunur.

  1. Ekran Bağlantısı Sorunları: Ekran kablosunun ya da bağlantı noktalarının hasar görmediğini kontrol edin. Kabloyu yerine taktıktan sonra bağlantınızı kontrol edin
  2. Parlaklık Ayarı: Ekranın parlaklık ayarını kontrol edin. Bazı durumlarda, parlaklık bazı durumlarda en düşük seviyeye ayarlanmış olabilir. Parlaklığı artırmak için laptopunuzun klavyesindeki parlaklık ayar tuşlarını kullanın.
  3. Harici Ekran Deneyin: Laptopunuzu bir harici monitöre ya da televizyona bağlayarak ekranın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu şekilde, laptopunuzun ekranı mı yoksa ekran kartı mı sorunlu olduğunu belirleyebilirsiniz. Eğer harici bir ekranda görüntü geliyor ise direk olarak teknik servise gitmenizde fayda var.
  4. Güç Sorunları: Pilin tamamen bitmiş ya da güç kaynağı bağlantısının kesilmiş olabileceğini kontrol edin. Laptopunuzun güç düğmesini uzun süre basılı tutarak gücünü kapatın, ardından tekrar açın ve ekranın gelip gelmediğini kontrol edin.
  5. Grafik Sürücülerini Güncelleme: Ekran kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Eski ya da uyumsuz sürücüler bazen ekran sorunlarına neden olabilir.
  6. Hard Disk ya da Bellek Sorunları: Bazı durumlarda, hard disk ya da bellek sorunları ekranı etkileyebilir. Bu tür bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, bir bilgisayar teknisyenine başvurmanız daha doğru olacaktır.
  7. Bios Sorunları: Laptopunuzun BIOS ya da UEFI ayarlarını kontrol edin. Yanlış yapılandırılmış ayarlar ekran sorunlarına neden olabilir. BIOS'u sıfırlamak ya da varsayılan ayarlara geri dönmek sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!