• CL4Y yeni bir dosya ekledi:

  CL4Y
  July 7, 2024 at 8:29 PM
  Quote

  Rufus Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

  Rufus Nedir?

  Rufus, bilgisayar kullanıcılarının USB sürücülerini önyüklenebilir hale getirmelerine olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Pete Batard tarafından geliştirilen bu yazılım, özellikle işletim sistemi kurulum medyası oluşturma, sistem onarımı ve düşük seviyeli disk formatlama gibi işlemler için kullanılır. Rufus, hızlı ve güvenilir performansı ile öne çıkar ve geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilir.

  Rufus Ne İşe Yarar?

  Rufus’un başlıca kullanım alanları şunlardır:

  1. Önyüklenebilir USB Sürücü Oluşturma: Windows, Linux ve diğer işletim sistemlerini USB üzerinden kurmak için gerekli önyüklenebilir sürücüler oluşturulabilir.
  2. Sistem Onarımı: Bilgisayarınızın sistem dosyalarında bir sorun oluştuğunda, Rufus ile oluşturulan önyüklenebilir bir USB sürücü kullanarak sistemi onarabilirsiniz.
  3. Disk Formatlama: USB sürücülerini hızlı ve güvenilir bir şekilde formatlamak için Rufus kullanılabilir.
  4. ISO Dosyalarını Yazma: Rufus, ISO dosyalarını doğrudan USB sürücülere yazdırarak kullanıma hazır hale getirir.

  Rufus Nasıl İndirilir?

  Rufus’u indirmek oldukça basittir ve sitemize üye olarak indir butonuna basabilirsiniz.

Participate now!

Don't have an account yet? Become an active member of our community and discover interesting topics related to games and software! Sign up and participate in discussions, share your experiences and make new friends. We are sure that everyone can find a place for themselves in our community. Come and join us on a fun and informative journey!