WoltLab Postbitte Kapak Fotoğrafını Gösterme

 • Merhaba, Jetto.NET Topluluğu!

  Bugünkü konumuzda postbit üzerinde kullanıcı fotoğrafını eklemeyi göstereceğiz. Eklenti ile yapmak isteyenler için aşağıdaki bağlantıdan ilgili eklentiyi indirip yapabilirsiniz. Eklentisiz yapmak isteyenler için, içeriğimizdeki adımları takip edebilirsiniz.

  Login or Register to see the download link.

  Admin Panele giriş yapalım

  Admin panele giriş yaptıktan sonrasında 'Özelleştirme -> Şablon grupları -> Şablon gurubu ekle' diyerek bir adet şablon grubu oluşturalım. Örnek olarak resimdeki gibi işlem yapabilirisiniz;

  Daha sonrasında Şablonlar diyerek arama kısmına 'messageSidebar' yazarak şablonu kopyala diyelim. Şablonu kopyalarken aşağıdaki kodu belirttiğim kısmına yapıştırın. Daha sonrasında şablonu kopyalayın.

  Code
  <div class="messageAuthorBackground" style="background-image: url({@$userProfile->getCoverPhoto()->getURL()});"></div>

  Tema ayarlarını yapalım

  Şimdi oluşturduğumuz şablonu mevcut temaya uygulamamız gerekiyor. Bunun içinde 'Özelleştirme -> temalar-> temanızı düzenleyin' Temayı düzenlerken en aşağıda Şablon Grubu kısmı bulunuyor, bu kısma oluşturduğumuz şablon grubunu seçelim.

  Daha sonrasında ayarları kaydedin.

  CSS ayarlarını yapalım

  Artık son aşama css kodlarımızı eklememiz gerekiyor. 'Özelleştirme -> Global CSS and SCSS' adımlarını takip ederek aşağıdaki kodları ekleyip kaydedin.

  İşlem bu kadar, artık Kapak Fotoğraflarını kullanıcı postbitinde gösterebileceksiniz.

Participate now!

Don't have an account yet? Become an active member of our community and discover interesting topics related to games and software! Sign up and participate in discussions, share your experiences and make new friends. We are sure that everyone can find a place for themselves in our community. Come and join us on a fun and informative journey!